Pisk przy skręcaniu.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

keepa26
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2017, o 21:47

Pisk przy skręcaniu.

Post autor: keepa26 »

Witam. Jako iż jestem szczęsliwym nabywcą Mercedesa, drugiego już w swoim życiu chciałem się przywitać.

Mam w204 2.2 170km z 2007 roku.
Przy mocniejszym skręcie np. jeździe na rondzie lub w jakiś zakręt w którym kierownica skręci się o minimum 90stopni coś piszczy jakby pasek jakiś. Mieszkam w takiej dziurze ze do jakiegos lepszego warsztatu mam minimum 60km. Sami garażowce wokół.
Czy tam jest w ogóle jakiś pasek, czy może pompa wspomagania siada? Gdzieś coś czytałem w internecie że to częste bolączki tego auta. Pozdrawiam
w204 2.2 :evil:
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: noc »

Witamy serdecznie i zapraszamy do powitalni, regulaminu i wpisania nr.VIN.
W204 2,2 znam 4 modele znacznie się różniące od siebie.

Może być pasek, słaby już napinacz paska, rozwulkanizowane koło pasowe na wale, pompa wspomagania i pewnie drugie tyle.
Do fachowca - nawet 60 km.Dłuższa taka "gra na smyczku" doprowadzi do większej awarii, a wtedy 60 km. - na lawecie.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

KOl @noc - nie mądruj się, jak pół życia spędziłeś przy MB, co dla ciebie jest oczywistą oczywistością dla innych jest szczytem możliwości :) Sam borykam się z czymś podobnym po odpaleniu auta( po nocy albo długim przestoju im zimniej i wilgotniej -tym gorzej) jakies 10-15s auto ni to piszczy, ni to wyje, podejrzewam coś związanego z paskiem albo rolkami, łożyskami, napinaczami, byłem u 2 mechaników i w ASO MB, patrza na mnie jak na jeża i uważają że przesadzam i każą jezdzić az check wywali błąd albo jak łożysko zatrze się na tyle żeby huczało cały czas. Przecież nie będe wymieniać wszystkiego az trafie na to cos co mnie denerwuje.No i co powiesz?
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: noc »

Skoro masz z tym problem jedź tak jak radziłem koledze do fachowca nie do ASO.Jeżeli ktoś chce i ma podstawową wiedzę o układzie, to znajdzie.
Nie będę prostych procedur uczył ludzi którzy chwalą się, że pracują przy damach w ASO.Muszę czymś karmić rodzinę.
Podam jak sprawdza się układ paska.Metoda z przed II wojny światowej.
Jak mówią mądrej głowie dość po słowie.Słowo klucz - kalafonia.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
monday5
Posty: 33
Rejestracja: 2 paź 2017, o 20:29
Lokalizacja: Błonie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: monday5 »

miałem okazję być u kolegi NOC i ogarnął mi trudny temat z układem Ebs-u. Pełen szacun dla niego, że jest aktywny na forum i stara się pomagać mając własny serwis. Niestety wiedza kosztuje i rzadko który serwis się nią dzieli. Niestety niektóre tematy są dość proste do samodzielnego zdiagnozowania i nie dziwię się, że go irytują.
W169 :arrow: W204 :arrow: :?:
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

E tam z tą kalafonią.... widzę że to jest do sprawdzenia paska , a tu jest jęczenie raczej mechaniczne coś w stylu zużytych łożysk. No nic podjadę do mechanika (i tak jestem umówiony juz na 3 warsztat ) powiem mu niech najwyżej przesmaruje, i tak sprawdzi się dopiero rano na drugi dzień bo jak juz auto odpalę to po tych 15-20s już dalej pracuje idealnie.Dlatego mówię ze dla ciebie MB to standart a dla innych mechaników - czarna magia. na psy schodzą już warsztaty , mechanicy w UK, a u nas nakupili sobie komputerów i czekają jaki błąd wywali,a co z tego jak pozniej nie umieją go zinterpretować :)
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

monday5 pisze:Niestety niektóre tematy są dość proste do samodzielnego zdiagnozowania i nie dziwię się, że go irytują.
Ty sobie jaja robisz?? Przecież piszę wyraznie ! byłem w ASO MB, byłem w ASO BOSCH-a i byłem u niezależnego mechanika i nic -pupa blada ! mam to Kuźwa sam zdiagnozować??
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: noc »

Piszesz, że pisk trwa kilkadziesiąt sekund.Żadne łożysko nie naprawi się w tym czasie..To samo dotyczy pompy wspomagania.
O ile wszystko co napisałeś jest prawdą, to na 90% do wymiany masz kółko alternatora i pasek.
Rozładowany po nocy akumulator - alternator chce z całą mocą naładować.Przez pierwsze sekundy akumulator "pije" prąd jak papier wodę.
Stąd pisk zużytego kółka i paska.Nie wiem czy masz, ale większość alternatorów MB ma kółko z tzw. wolnym kołem.Zużyte wolne koło pod dużym obciążeniem lubi przepuszczać i hałasować.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

noc pisze:Piszesz, że pisk trwa kilkadziesiąt sekund.Żadne łożysko nie naprawi się w tym czasie..To samo dotyczy pompy wspomagania.
O ile wszystko co napisałeś jest prawdą, to na 90% do wymiany masz kółko alternatora i pasek.
Rozładowany po nocy akumulator - alternator chce z całą mocą naładować.Przez pierwsze sekundy akumulator "pije" prąd jak papier wodę.
Stąd pisk zużytego kółka i paska.Nie wiem czy masz, ale większość alternatorów MB ma kółko z tzw. wolnym kołem.Zużyte wolne koło pod dużym obciążeniem lubi przepuszczać i hałasować.
Dzieki za wskazówkę, jeden mechanik tez mi sugerował alternator i pasek, ale pasek ma kilka miesięcy, więc go nie obstawiałem, no nic i tak jestem umówiony to uczulę mechanika na to (chyba ze sam dojdzie co i jak) Nie mam bladego pojecia czy mam kółko z wolnym kołem :) po vin to będzie?? WDD2040491A431053. Problem właśnie jest z czasem, bo to wszystko trwa 10-20s i pozniej juz jest idealnie.(do następnego poranka) i nie ma za bardzo jak zdiagnozować.
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: noc »

Jak przewidywałem kółko z wolnym kołem.
Przy montażu konieczna pokrywka (ochrona przed wodą).
Pasek zawsze oryginalny lub Gates 6PK2315.Inne piszczą i tną kółka.
Niżej numery części i ceny.
Kółko można kupić podróbkę dobrze się sprawują.
Kółko nr.MB A2781500060 zamienne z A6461550115
Za 85 zł. Gates : https://www.czesciauto24.pl/oen/a646155 ... 5zEALw_wcB
Załączniki
W204 Zestaw kółka z wolnym kołem alternatora M271.820 .jpg
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

Super ! dzięki za info , nie są to jakieś straszne pieniądze wiec zamawiam i jade z tym do mechanika.
czyli to kółko https://www.czesciauto24.pl/gates/7674316
i taki pasek? https://www.czesciauto24.pl/gates/780302
OK -zamówione zapłacone. Idę na żywioł :) niech warsztat to wymieni a pozniej się zobaczy :) i tak mam wymianę oleju w planie :)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, o 13:10 przez Piotrek_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: noc »

To wróżenie nie diagnoza.Napisałem wyraźnie jak sprawdzić.
To teraz napiszę jak Ty konkretnie masz zdiagnozować.Naszykuj butelkę z ciepłą wodą.Odpal zimny silnik z otwartą maską.
Pobiegnij do piszczącego silnika i jak najszybciej polej pasek wodą.Zmiana dźwięku potwierdzi diagnozę.Wtedy kupuj zestaw.
Dobre warsztaty MB dysponują kluczami które umożliwią wymianę kółka bez demontażu alternatora.
Załączniki
Wymiana kółka alternatora moment i narzędzia..jpg
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

Za późno :) już kupiłem :) nie wiem jak oni wymienią rolkę to ASO boscha...Powiem Ci, że już mam dość jeżdzenia od warsztatu do warsztatu i tłumaczenia o co mi chodzi, a mechanicy patrzą na mnie jak na jakies dziwne zjawisko i pewnie myślą o co mu chodzi :) rozkładają łapki i mówią "Panie co Pan chcesz - to buczy tylko chwilkę i na nic nie ma wpływu"A mnie to po prostu denerwuje, kupiłem zapłaciłem, za częsci dałem 200zł niech za wymianę 200-300zł a może będzie spokój i tak mam olej wymienić więc zrobie wszystko za jednym uziemnieniem auta.A jak nie, to mówi sie trudno :)
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
kamil76
Posty: 18
Rejestracja: 20 sie 2017, o 21:33
Lokalizacja: Kutno

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: kamil76 »

przy poprzednim samochodzie (SEAT) miałem podobny problem z piskami podczas skręcania. oczywiście nie oddawałem auta do warsztatu, użyłem plastikowej rurki metrowej długości, którą przystawiłem do ucha i delikatnie dosuwałem do podejrzanych elementów takich jak koła pasowe itp- metoda mało bezpieczna jeśli ktoś nie ma wprawy, lecz skuteczna. niestety przy MB komora silnika jest dość ciasna, nie wiem czy może to pomóc. trzeba być też ostrożnym, żeby rurka nie dotknęła do paska- jak już mówię, kwestia wprawy, dostęp do kanału lub podnośnika.
W204 C220 CDI Elegance / 2007r, manual, OM646
WDD2040081F006987
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pisk przy skręcaniu.

Post autor: Piotrek_pl »

@noc ,ale dziadkowski ten sklep! pomijając 40 zł za przesyłkę to nawet z wczoraj zamówienia nie wysłali....a ja juz się z mechanikiem na środę umówiłem :)
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości