w204 benzyna + gaz w jaki silnik uderzać?

Tutaj prosimy o pomoc w weryfikacji ogłoszeń sprzedaży i ogólnie o pomoc przy zakupie auta.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Piuke
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2018, o 15:28

w204 benzyna + gaz w jaki silnik uderzać?

Post autor: Piuke »

Rozglądam się za w204, mam na auto około 40tys zł(samochód będzie kupiony i używany w Niemczech czyli ok 10tyś €). Koniecznie będzie założony lub kupiony z gazem. Wydaje mi się, że lepiej kupić bez i samemu go założyć, dużo większy wybór na mobile.de. Zastanawiam się w jaka jednostkę silnikowa celować z moim budżetem i oczekiwaniami. Nie chcę aby auto było mułowate, ale rakiety też nie potrzebuje. Jazda autostradowa nie może go męczyć. Będzie gaz więc najlepszym wyborem wydaje mi się c280, chciałbym znaleźć pakiet avantgarde w zewnętrznym AMG ale czy w moim budżecie to wykonalne?
Podsumowując:
Ile kosztuje założenie gazu do w204?
Jak jeździ c200 kompresor oraz c230 gdybym nie znalazł c280 w mojej okolicy?
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: w204 benzyna + gaz w jaki silnik uderzać?

Post autor: korzen »

W tej cenie C280/300 to raczej nie ma szans. Szczegolnie, ze trzeba szukac modelu z poprawionymi walkami. Celuj w C200. Silnik dobrze znany, ofert mnostwo, instalacja niedroga i chodzi ok na LPG. Jak na 1.8 to odpycha sie tez znosnie. Przy asb 5g nie jest moze zrywny (C200k w203 w manualu jest bardziej narowisty), bo ta skrzynia jest dosc "kulturalna", ale jak mu przycisniesz to daje rade. Predkosci autostradowe 160-180km/h nie sa problemem. Przy 140lm/h masz 3tys obr/min. Jak na 1.8 pali dosc sporo, ale jak wczesniej napisalem jakos sie odpycha. W twoim budzecie kompresor (do 2010, ma posredni wtrysk i jest ok do lpg, cgi na turbinie ma juz bezposredni wtrysk i z gazowaniem lipa), dosc liniowo oddaje moc i powinienes byc zadowolony.
Powodzenia
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
Piuke
Posty: 3
Rejestracja: 6 sty 2018, o 15:28

Re: w204 benzyna + gaz w jaki silnik uderzać?

Post autor: Piuke »

Dziekuje za poświęcenie chwili. Gdybym dołożył ok 5tys zł? Wtedy się pojawia parę aukcji więcej, chyba, że mówiąc o poprawionym c280 mówisz o tym po lifcie? A ostatecznie c350? Jeśli idzie tam dać gaz, spalanie nie powinno być dużo większe od c280/300? Tylko ubezpieczenie c200 a c350 to pewnie spora różnica, muszę zerknąć jak tutaj w Niemczech to wychodzi. Chyba, że w moim budżecie te 40-45tys to zdecydowanie za mało na c350 choć takie aukcje się pojawiają? Przez chwilę też myślałem o CLK w209, dużo mniej te auto mi się podoba ale ostatecznie w moim budżecie może lepiej?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości