Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

Witajcie!
Chciałam się Was poradzić już w akcie desperacji, ponieważ mój mechanik rozłożył ręce a mocno mnie trapi mój problem.Z góry przepraszam za nieścisłosci i nieprecyzyjne słownictwo - nie jestem mechanikiem.
Kupiłam moją Gwiazdę we wrześniu 2017 roku, W204 (S204), C220, 170 km, przebieg wtedy: 262kkm. Przejechałam 500 km po zakupie i odezwał się rozrząd - charakterystyczne stukanie łancucha przy odpalaniu. Mechanik z 25-letnim doświadczeniem wymienił mi rozrząd i wszystko dookoła (napinacze rolki itd). Po wielu perypetiach które chyba nie mają związku z moim obecnym problemem, i których nie będę na razie opisywała, w grudniu 2017 zaczęłam cieszyć się nowym autem. W czerwcu 2018 roku podczas pobytu w górach, pojawił się pierwszy problem z odpaleniem samochodu - tzn długo kręcił, po dłuzszej chwili zaskoczył, pojawiła się kontrolka check engine. Poza tym, nie było żadnych objawów. Po 3 zapaleniach, kontrolka zniknęła więc uznałam, że był to chwilowy błąd i zrzuciłam winę na gęste mgły i wilgoć, jaka panowała w górach. Po powrocie do domu, jakoś w lipcu, ponownie sporadycznie pojawiał się problem z odpaleniem samochodu. Odpalał po dłuższej chwili. Sytuacja była nieregularna - czy silnik ciepły, czy zimny, bez żadnego schematu, czasem ciężko zapalał. Czekałam na kontrolkę - pojawiła się po jakimś czasie, zgasła, udałam się do mechanika, diagnoza: brak zapisanego jakiegokolwiek błędu. Oboje zdziwieni, czekaliśmy na kolejną taką sytuację. Pojawiła się ponownie i od razu z kontrolką pojechałam do mechanika, diagnoza: wyskakiwał błąd synchronizacji między dwoma czujnikami (górnym i dolnym), a także poakzywało błędy obu czujników. Po testach mechanik wymienił jeden z nich (czujnik połozenia wałka rozrządu). Pojeździłam 2 miesiace i we wrześniu pojawiły się te same problemy - kilka problemów z rozruchem, w końcu check, znowu mechanik, więc wymienił mi czujnik prędkości obrotowej silnika i stwierdził że teraz to już musi być Ok. Niestety ... Równiutko po miesiącu pojawił się najpierw problem z rozruchem - w koncu zapalił. Przy następnym odpaleniu 3x pod rząd zapalił i od razu zgasł, za 4-tym razem odpalił i pojawił się ponownie znany mi check engine. Mechanik wywracał oczami na mój widok, znowu wyskoczyły te same błędy, wyjął czujniki, przeczyścił, rozłozył ręce że przyczyn nie zna, że może to elektronika, i wysłał mnie do domu... No i na razie jeżdżę, ale boję się co będzie dalej. Z sercem w gardle odpalam samochód, bo boję się problemów z odpaleniem. Proszę o pomoc, bo wiem że błąd na pewno znowu się pojawi i na pewno pojadę do innego mechanika. Tylko nie wiem, od czego zacząć poszukiwania, czy macie jakieś pomysły ?
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: diabeelek »

Napisz skad jestes to bedzie wiadomo gdzie Cie skierować
WDD2042081F230429
Obrazek
Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

Jestem ze Szczecina. Ale nie ukrywam, że liczę na jakieś sugestie, może mi ktoś podpowie co może powodować powracające błedy czujników mimo ich wymiany...
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: diabeelek »

Przez neta obawiam się, że nikt tego nie zdiagnozuje.
W szczecinie nie znam nikogo ale jest dobry mechanik jakieś 100km od Ciebie. Ja mu ufam i zawsze wszystko dobrze naprawiał w dobrych cenach.
http://www.auto-kolodziejczyk.pl/
WDD2042081F230429
Obrazek
geniu
Posty: 16
Rejestracja: 16 paź 2018, o 21:29

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: geniu »

witam - moim zdanie taki komunikat, moze wskazywac na rozrzad - pomimo,ze wymieniałes , ale po powtórnym zdjeciu pokrywy sprawdził bym profilaktycznie jeszcze raz calość - cechy, ustawienie, napinacz itp .,
Ale wczesniej diagnostyka , na bardziej wymagającym sprzecie - jezeli blad w elektronice to w mercu powinien byc zapis.
I zmien mechanika - ten raczej bedzie cie unikał ale wybór nalezy do ciebie. pozdr.
Awatar użytkownika
esener303
Posty: 1135
Rejestracja: 26 lis 2015, o 19:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: esener303 »

jak dla mnie to duże rozbieżności i dezinformacja.
Rozumiem że autko to DIESEL C220 170 KW ?
1 . podaj w stopce VIN auta to będziemy wiedzieć dokładnie co masz za silnik itd.
2. Czy autko sprowadzane z zagranicy czy polski rynek ?
S204 C220 CDI AT Avangarde 2009 r. WDD2042021F397787

Obrazek
Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

Już uzupełniam stopkę. Auto pochodzi z niemiec, VIN: WDD2042021F364592. Będę wdzięczna za sugestie.
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
ktos92
Posty: 2880
Rejestracja: 4 paź 2015, o 13:40
Lokalizacja: Galway

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: ktos92 »

Masz silnik OM651 czyli nowszą jednostke. Moje pierwsze pytannie, czym były odczytane kody usterek? Jeśli nie było to SD to zastanawiałbym się nad poprawnością zczytanych danych przez mechanika. Jak będziesz wstanie odpowiedzieć na pierwsze pytanie wtedy będziemy myśleli dalej ;-)
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
Były:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

Tak, silnik to om651. Błędy odczytane poodbno sd - ja tego nie jestem w stanie zweryfikować... kazdy mnie ignoruje, bo blondynka. cholera wie jakie kity mi jeszcze wciskają. Na srode za tydzieńjestem umówiona do kolejnego mechanika, ktorego tak zainteresował moj problem, ze stwierdził ze musi to zobaczyć. Ma sd bo naocznie mi dzisiaj pokazał. Wstepnie podejrzewał brak adaptacji rozrządu po wymianie, ale jak uslyszał ze wymiana była rok temu i 20 tys temu, to wykluczył twn powód.
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
ktos92
Posty: 2880
Rejestracja: 4 paź 2015, o 13:40
Lokalizacja: Galway

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: ktos92 »

Z reguły każdy chekc któy pojawia się na desce powinien być zapisany w pamięci - nawet jak zginie. Będzie zapisany/nieaktywny. SD powinno to zczytać. Jeżeli pojawia się check bez zapisu błędu wtedy można szukać problemu w module silnika - rzadkie przypadki ale potrafią się zdarzyć, to tylko elektronika, musiałabyś mieć naprawde pecha. Jeżeli SD wywala błędy odnośnie tych dwóch czujników to ja bym tutaj zainteresował się okablowaniem tych czujników - wtyczką jak i samą wiązką. Przy opisie błędu na SD praktycznie zawsze podpowiada co może być przyczyną i co należy sprawdzić. Daj znać co i jak.
W204 C200 CDI BE Sport Edition 125 OM651 2011(Lift Model) //Vin: WDD2040012A607752
W215 CL600 M275 V12 Bi-Turbo 2002(Lift Model) //Vin: WDB2153762A031727
Były:
W204 C180 Kompressor Avantgarde AMG 2008
W203 C180 Classic 2002
Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

Jeżeli jest ktoś to może mieć wyjatkowego pecha, to na pewno jestem to ja. Mój samochód to wyjatkowo pechowy egzemplarz, to chyba jedyny znany przypadek który po wymianie rozrządu nie miał mocy, nie będąc jednoczesnie w trybie awaryjnym i nie generując żadnego błędu... 2 mce trwało dochodzenie, nawet ASO sie poddało. W końcu okazało się, ze mój majster po wymianie rozrządu przeleciał się po wtryskach delphi drucianą szczotą obrotową i je zapchal.... czekam teraz zatem na dalsze konsekwencje jego partactwa, bo jestem prawie przekonana ze coś jest zrypane przy tym rozrzadzie. Pytanie tylko co i dlaczego wyszło dopiero po roku. Mały offtop, wyżaliłam się 😶
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
diabeelek
Posty: 1799
Rejestracja: 16 maja 2016, o 18:28
Lokalizacja: Słubice

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: diabeelek »

Czarno_To_Widze pisze: 7 lis 2018, o 19:18 Mały offtop, wyżaliłam się 😶
Będzie dobrze - damy są łatwo diagnozowalne jeśli ktoś ma SD i trochę o tym pojęcia :)
Mechanik, który nie traktuje klienta poważnie ze względu na płeć to już przeszłość. Zaraz tacy panowie albo nauczą się dobrego traktowania albo będą zwijać biznesy ;)
WDD2042081F230429
Obrazek
Awatar użytkownika
esener303
Posty: 1135
Rejestracja: 26 lis 2015, o 19:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: esener303 »

Jak import z Niemiec to na bank również przebieg auta skręcony ...

A koledzy powyżej już podsumowali konkretnie temat ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
S204 C220 CDI AT Avangarde 2009 r. WDD2042021F397787

Obrazek
Awatar użytkownika
PAMONIUSZ
Posty: 477
Rejestracja: 21 mar 2018, o 22:17
Lokalizacja: WARSZAWA,

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: PAMONIUSZ »

... wtryski szczotką obrotową drucianą... dobrze, ze o krawężnik ich nie czyscił... mam nadzieję, że da się je odratowac. ew zestaw naprawczy + robocizna takich wtryskow to ok 500 zł /szt.
C200 CDI 2008 136km silnik 646 VIN WDD(dwieście cztery) 2071F134790.
Czarno_To_Widze
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2018, o 08:28

Re: Problem z rozruchem, brak synchronizacji, błąd czujnika położenia wałka rozrządu

Post autor: Czarno_To_Widze »

A kolega przepraszam to po czym wnosi, że na bank kręcony.....?? Kupiłam 8 letnie auto z przebiegiem 262k, co daje niecałe 40tys km rocznie. Ja robie 25, wiec 40 dla niemca to standard. Do tego jestem zalogowana w serwisie mercedes me i mam dostęp do elektronicznej książki serwisowej mojego samochodu. Przed zakupem obadałam sobie oczywiscie autodna, a pojazd obejrzal zaprzyjazniony biegły sądowy, który sprawdził m.in. przebieg ze swoich źródeł, powłokę lakierniczą, co było wymieniane itd itp - czyli wszystko to co kobieta o aucie musi wiedzieć, by bezpiecznie nim jeździć. Takze bardzo prosze nie powielac schematow i nie ulegać stereotypom... przy tym aucie Niemiec nie płakał jak sprzedawal 🙂
Mercedes-Benz klasa C W204, 2009 r., C220, 170 km
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości