Blokada automatycznej skrzyni w trakcie jazdy

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

Heronimek
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 21:35

Blokada automatycznej skrzyni w trakcie jazdy

Post autor: Heronimek »

Witam.
Od 3 miesięcy jestem posiadaczem C klasy z 2008 roku z automatyczną skrzynią biegów. Po zakupie pojazdu okazało się że w trakcie przyśpieszania na jedynce i dwójce przy zimnym silniku przed zmianą biegu na wyższy lekko szarpało na obrotomierzu można było zaobserwować chwilowy spadek obrotów a następnie zmiana biegu na wyższy na biegach 3 i wyższych tego już nie było. W ASO zdiagnozowano uszkodzony zawór sterowania sprzęgłem i zalecono mi jego wymianę wraz olejem w skrzyni. Tak też uczyniłem ale po tym zaobserowałem blokadę skrzyni w trakcie przyśpieszania czy jadąc ze stałą prędkością na 2-3 sek nie można było przyśpieszyć prędkość spadała a obrotomierz stał w miejscu stało się tak już z 5 razy i w coraz mniejszych odstępach czasowych. Macie może jakiś pomysł czym może to być spowodowane?
Jest to model 220 CDI 170 km
W204 220 CDI 2008r.
WDD2040081F162665
czechu1991
VIP
Posty: 162
Rejestracja: 16 paź 2015, o 17:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Blokada automatycznej skrzyni w trakcie jazdy

Post autor: czechu1991 »

Na pewno problem ze skrzynią? Poczytaj tu:

spadem-mocy-220cdi-170km-vt374.html
Awatar użytkownika
noc
Ekspert
Posty: 1671
Rejestracja: 17 wrz 2009, o 17:27
Lokalizacja: Warszawa Drugi sort, kanalia co szanuje konstytucję.

Re: Blokada automatycznej skrzyni w trakcie jazdy

Post autor: noc »

Zrób nową adaptację skrzyni i sprzęgła.Na zagrzanym silniku wyłącz silnik, włącz zapłon, pedał gazu wbij w podłogę, wyłącz zapłon, po 15 sekundach puść pedał gazu.Włącz silnik i na hamulcu powoli przeleć dźwignią biegów przez wszystkie pozycje.Potem jazda z pół godziny nie przekraczając 3 tys. obrotów.Oczywiście zatrzymuj się, ruszaj, hamuj.Następnie zatrzymaj się i pozwól by silnik pracował mnimum 3minuty na wolnych obrotach.Zgaś i po pticach.Następna jazda pokaże czy coś ta nauka dała.
Śniłem o królewnach i mam cudowną żonę,
śliczną córkę i piękną Mercedes
małą czarną W168 1,6

Niemal pół wieku pracy przy MB
13 certyfikatów MB Stuttgart
Warsztat W-wa Ursus (22) 6626890

Zwykle tu: http://www.w212.pl/ i tam gdzie MB.
Heronimek
Posty: 15
Rejestracja: 16 kwie 2017, o 21:35

Re: Blokada automatycznej skrzyni w trakcie jazdy

Post autor: Heronimek »

jeśli chodzi o wątek ze spadkiem mocy to nie powiem że część z objawów się powtarza. Zaczęło się to dziać właśnie w te cieplejsze dni jednak nie zaobserwowałem wyraźnego spadku mocy oprócz właśnie tego że się przycina na te 2-3 sek. Spróbuję później zrobić tę kalibrację i napiszę czy to pomogło
W204 220 CDI 2008r.
WDD2040081F162665
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości