Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Tutaj prosimy o pomoc w weryfikacji ogłoszeń sprzedaży i ogólnie o pomoc przy zakupie auta.

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

damian1991
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:29

Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: damian1991 »

Siema,

znalazłem jednego mietka w204 c200cdi koniec 2008r w manualu. Ogólnie auto zadbane silnik bardzo ładnie chodzi ciagnie jak powinien. Jedyny problem to dziwna przypadłość ze na 4,5,6 biegu pojawiają się takie wibracje/buczenie które przenosi sie na bude i dzieje sie to w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Dodam ze jak sie wsłuchałem to miałem wrazenie jakby dobiegało to z tyłu auta a konkretnie z tylnej czesci/połowy. Sprzedający twierdzi ze to wina podpory wału ale mam watpliwosci czy to własnie to.
Na forum nie znalazłem rozwiązania. Dodam ze odrzuciłbym skrzegło czy dwumas. Macie moze jakies sugestie co to moze byc? Z góry dziękuję za pomoc.
Piotrek_pl
Posty: 230
Rejestracja: 18 mar 2017, o 21:50
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: Piotrek_pl »

damian1991 pisze:Siema,

znalazłem jednego mietka w204 c200cdi koniec 2008r w manualu. Ogólnie auto zadbane silnik bardzo ładnie chodzi ciagnie jak powinien. Jedyny problem to dziwna przypadłość ze na 4,5,6 biegu pojawiają się takie wibracje/buczenie które przenosi sie na bude i dzieje sie to w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Dodam ze jak sie wsłuchałem to miałem wrazenie jakby dobiegało to z tyłu auta a konkretnie z tylnej czesci/połowy. Sprzedający twierdzi ze to wina podpory wału ale mam watpliwosci czy to własnie to.
Na forum nie znalazłem rozwiązania. Dodam ze odrzuciłbym skrzegło czy dwumas. Macie moze jakies sugestie co to moze byc? Z góry dziękuję za pomoc.
Tak z ciekawości czemu odrzucasz dwumasę??
W204 C 180 CGI Avangarde 2010 r.
damian1991
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:29

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: damian1991 »

Piotrek_pl pisze:
damian1991 pisze:Siema,

znalazłem jednego mietka w204 c200cdi koniec 2008r w manualu. Ogólnie auto zadbane silnik bardzo ładnie chodzi ciagnie jak powinien. Jedyny problem to dziwna przypadłość ze na 4,5,6 biegu pojawiają się takie wibracje/buczenie które przenosi sie na bude i dzieje sie to w okolicach maksymalnego momentu obrotowego. Dodam ze jak sie wsłuchałem to miałem wrazenie jakby dobiegało to z tyłu auta a konkretnie z tylnej czesci/połowy. Sprzedający twierdzi ze to wina podpory wału ale mam watpliwosci czy to własnie to.
Na forum nie znalazłem rozwiązania. Dodam ze odrzuciłbym skrzegło czy dwumas. Macie moze jakies sugestie co to moze byc? Z góry dziękuję za pomoc.
Tak z ciekawości czemu odrzucasz dwumasę??
Wiesz co moze troche doświadczenie życiowe jak ona sie odzywa objawy itp jakoś mi to nie pasuje. Nie wiem bo reki uciac nie dam ale kiedys kupilismy w domu auto z padnieta dwumasa i to swiadomie. Objawy zupelnie inne. Chyba ze sa rozne objawy i to tez moze byc, poza tym wydaje mi sie ze to bylo w tylnej połowie auta tez dzwiek a wlasciwie źródło
Viper_PDT
Posty: 1673
Rejestracja: 21 paź 2015, o 22:14
Lokalizacja: Wrocław CiTy

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: Viper_PDT »

Gość moze mowic prawde. Moglaby to byc podpora wału.
Bóg stworzył Ziemię, Niemcy - Mercedesa...

Mercedes W203 FL 220CDI 2005 - EX
Mercedes W204 FL 250CGI 2011 /////AMG - obecnie
Mercedes W213 E400 /////AMG - obecnie
Fantazma
Posty: 36
Rejestracja: 23 lip 2017, o 14:41

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: Fantazma »

Może warto podjechać gdzieś na kanał i sprawdzić w jakim stanie jest podpora? Nie jest ona jakoś specjalnie ukryta. Jaki ma przebieg to auto? Dawno nie słyszałem żeby ktoś podporę w Mercedesie wymienial.
Vin: WDD2042021F810376
f1sz
Moderator
Posty: 463
Rejestracja: 23 lut 2015, o 18:09

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: f1sz »

Dwumasę pewnie byłoby słychać. Ja takie wibracje miałem jak kończyło się sprzęgło i efekt dopiero był od 4 biegu wzwyż (od 2k obrotów).
W205 220cdi 170PS 4matic
Awatar użytkownika
korzen
VIP
Posty: 2737
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 10:27
Lokalizacja: Bedzin

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: korzen »

Dwumasa najbardziej daje o sobie znac przy odpalaniu/gaszeniu i w zakresie ok 1400rpm. Tutaj w granicach maksymalnego momentu, wiec raczej nie. Podpora walu moze byc jak najbardziej. Najlepiej, niech sprzdajacy usunie usterke a ty mu zaplacisz za poniesione koszta przy zakupie samochodu.
S204 C200Kompressor Elegance 2008r
WDD2042411F204552
damian1991
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:29

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: damian1991 »

Zamierzam podjechać na weryfikację auta do jakiegoś mechanika. Może podrzucic ie gdzieś jakiś namiar z okolic Płońska?
damian1991
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:29

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: damian1991 »

Przebieg auta niecałe 250 tys km
Mercedesik87
Posty: 50
Rejestracja: 28 lut 2018, o 10:30

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: Mercedesik87 »

Niech mechanik wezmie na siebie naprawę podpory walu
damian1991
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2018, o 18:29

Re: Pomoc w zakupie/problem do rozwiazania

Post autor: damian1991 »

Wiem już wszystko bo auto zostało jednak kupione i obecnie stoi w warsztacie na podstawowy pierwszy przegląd oraz z tematem wału. Stwierdzono że wszystkie gumy podpory itp są w bardzo dobrym stanie a problemem jest prawdopodobnie wieloklin wału
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości