Skrzynia automat czasem szarpnie przy ruszaniu

Moderatorzy: f1sz, majkel84, perzu126, Hamrok

dawid
VIP
Posty: 122
Rejestracja: 22 lut 2015, o 15:04

Skrzynia automat czasem szarpnie przy ruszaniu

Post autor: dawid »

Witam mam pytanie czy ktoś z was spotkał sie z takim objawem jak szarpnięcie przy ruszeniu mam w 204 250cdi skrzynia biegów automat czasem gdy ruszam do przodu włączając D jest dość agresywne szarpnięcie zdarzyło sie to kilka razy juz automat zmiana biegi ładnie i czysto bez szarpnięć ale czasem ruszając do tył i zaraz do przodu jest mocne szarpnięcie dodam ze zawsze z R na D i odwrotnie zatrzymuje auto całkowicie
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

sprawdz ilosc oleju w skrzyni i kiedy byl wymieniany, na poczatek poszedlbym tedy
C200 CDI, 2013, Kombi
eupatorus
VIP
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: eupatorus »

Mam dokładnie takie same objawy. W zasadzie nie chodzi tu o samo ruszanie ale o wrzucenie D i nawet jak nogę mam dalej na hamulcu jest takie ostre szarpnięcie. Dzieje sie to dość rzadko- raz na 2 tygodnie to mi się przytrafia. Dodam że olej zmieniałem w skrzyni po 60 tys. i to nic nie pomogło. Podczas normalnej jazdy skrzynia pracuje idealnie, zmiany biegów sa niemal niewyczuwalne.
W204 C250 CDI
Morox25
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:53
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Morox25 »

mialem kiedys podobne objawy w SL. Po ok pol roku skrzynia przeszla mi w tryb awaryjny. Wielu magikow (tez serwisy MB)glowilo sie co sie moglo stac, podpowiadali wymiane komputera skrzyni itp. W koncu podjechalem do serwisu MB w DE. Koszt 50 Euro - wykasowali bledy i autem jezdzilem jeszcze rok bez problemow potem sprzedalem. Bylo to ladnych kilka lat temu, teraz serwisy MB w polsce to juz co innego. Ale wracajac do tematu moze warto podjechac do serwisu i odczytac bledy. Moze to narazie jakas blachostka a nie wiadomo co potem. Pozdrawiam i oby to byly drobne niedomagania
C200 CDI, 2013, Kombi
eupatorus
VIP
Posty: 168
Rejestracja: 3 sie 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: eupatorus »

Poszperałem trochę na zagranicznych forach i trop kolegi Morox25 może być dobry. Kilka osób pisało, że rozwiązało tego typu problemy aktualizacją oprogramowania skrzyni. Padają też takie hasła jak "torque converter"= sprzęgło hydrokinetyczne. Zacznę jednak od tego oprogramowania, podjadę do ASO i zapytam.
W204 C250 CDI
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 24 gości